Na żywo z kościoła

Możesz słuchać i oglądać transmisję na żywo, prosto z naszego kościoła!

Oglądaj

Chcę pomóc

Chcesz wesprzeć kuchnię dla bezdomnych, łaźnię, magazyn odzieży lub bank żywności?

Pomagam

Porządek nabożeństw

Nie wiesz, o której godzinie zaczyna się Msza Święta albo inne nabożeństwo?

Sprawdź

Intencje koronki

Codziennie o godz. 15.00 modlimy się w Waszych intencjach

Zamów

Galeria zdjęć

Zobacz co działo się w Dolinie i co możesz zobaczyć osobiście!

Oglądaj

Obejrzyj zdjęcia

10 września w naszej parafii obchodziliśmy niedzielę misyjną. Homilię w tym dniu głosił ks. Jan Rykała SAC, który 21 lat spędził na pallotyńskich misjach w Papui - Nowej Gwinei. Podczas głoszenia Słowa Bożego opowiadał o papuasach, jak również o samych misjonarzach, ich postawie i zaangażowaniu w dzieło głoszenia Ewangelii. Ks. Jan zwrócił także szczególną uwagę na odmienną kulturę, mentalność oraz problemy duchowe istniejące wśród ludności zamieszkującej wyspę.

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (SAC) od początku swego istnienia było nastawione na misje zagraniczne. Obecnie polscy pallotyni podejmują misje w Rwandzie, Republice Demokratycznej Konga, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Korei Płd., Papui- Nowej Gwinei, Brazylii, Meksyku, Kolumbii, Wenezueli oraz reewangelizację w Czechach, Słowacji, Białorusi i Ukrainie. Praca misjonarzy wymaga ogromnego wysiłku i borykania się z przeróżnymi trudnościami. Misjonarze oprócz kościoła parafialnego muszą obsługiwać, często znajdujące się w znacznej odległości, kaplice i punkty misyjne na terenie parafii. Niezależnie od trudności transportowych, pogodowych, zdrowotnych starają się dotrzeć wszędzie, gdzie wierni czekają na Eucharystię i sakramenty. Przygotowują także katechistów i liderów, by pod ich nieobecność nie zamierało życie religijne wspólnot.

 

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top