Na żywo z kościoła

Możesz słuchać i oglądać transmisję na żywo, prosto z naszego kościoła!

Oglądaj

Chcę pomóc

Chcesz wesprzeć kuchnię dla bezdomnych, łaźnię, magazyn odzieży lub bank żywności?

Pomagam

Porządek nabożeństw

Nie wiesz, o której godzinie zaczyna się Msza Święta albo inne nabożeństwo?

Sprawdź

Intencje koronki

Codziennie o godz. 15.00 modlimy się w Waszych intencjach

Zamów

Galeria zdjęć

Zobacz co działo się w Dolinie i co możesz zobaczyć osobiście!

Oglądaj

W każdy poniedziałek i czwartek o godz.18.45 odbywają się u nas w parafii katechezy neokatechumenalne. Katechiści podejmują wszelkie starania, aby rozbudzić w słuchaczach pragnienie pobudzania na nową swojej wiary, wchodzenia w jej tajemnice i żywe przeżywanie świętych misteriów. Celem prowadzonych spotkań jest z upływem czasu zawiązanie wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii.

 

Droga neokatechumenalna jest formacją duchową, która ma na celu osiągnięcie dojrzałej wiary przez parafian, członków wspólnoty. Zasadniczo opiera się na trzech filarach. Pierwszy; uczenie się słuchania Słowa Bożego i realizowania jego wskazań w swoim życiu, a więc życie Słowem Bożym. Drugi filar to pełne, świadome i aktywne zaangażowanie w przeżywanie liturgii, trzeci kieruje naszą uwagę na chrześcijańską miłość. Posiada charakter katechetyczny, dlatego też realizowany jest w parafii pod opieką księdza proboszcza oraz innych kapłanów (prezbiterów).

Neokatechumenat powstał 1964r., a jego głównym założycielem, inicjatorem jest hiszpański malarz Kiko Arguello. Wspólnoty neokatechumenalne są odpowiedzą na zalecenia Soboru Watykańskiego II, który wskazywał na naglącą potrzebę odpowiedzi Kościoła na zmiany zachodzące w społeczeństwie. Szczególnym zagrożeniem stawała się w minionych czasach zauważalna sekularyzacja, przez co zaczęto dostrzegać konieczność tworzenia wspólnot oraz powrót do nauczania wczesnego chrześcijaństwa.

Z upływem czasu droga neokatechumenalna rozpowszechniła się na wszystkie kontynenty, jest obecna w wielu parafiach i diecezjach, angażując w życie wiarą wiele rodzin oraz osób w różnym wieku i statusie.

Teologiczna zawartość katechez drogi neokatechumenalnej została dogłębnie przebadana przez Kongregację Nauczania Wiary. 26 grudnia 201 0r  Papieska Rada ds. Świeckich dokonała zatwierdzenia Dyrektorium katechetycznego Drogi Neokatechumenalnej.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top