Żywy Różaniec

Żywy Różaniec w naszej parafii został powołany przez ks. Edmunda Boniewicza, ówczesnego proboszcza. Każdy następny proboszcz kontynuował prowadzenie Żywego Różańca. W 1996 r. do parafii przyszedł nowy proboszcz - ks. Janusz Kilar. Za jego kadencji powstało 5 grup różańcowych, które zostały nazwane:
1. Róża Wincentego Pallottiego,
2. Róża św. Piotra i Pawła,
3. Róża Matki Bożej Miłosierdzia,
4. Róża Królowej Jadwigi,
5. Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Od czasu gdy Ojciec Święty Jan Paweł II wprowadził czwartą część różańcową: "Tajemnice Światła", w grupach różańcowych jest po 20 osób.

Członkowie co roku uczestniczą w procesji Bożego Ciała, niosąc ze sobą duży, procesyjny różaniec oraz przygotowując jeden z czterech ołtarzy.

Grupa odmawia różaniec codziennie o godzinie 17:30. Co miesiąc, w każdą I sobotę miesiąca po Mszy Świętej organizowana jest wymiana tajemnic. Podczas wymiany odbywa się również zbiórka pieniędzy od członków Żywego Różańca, "co łaska" z przeznaczeniem na zakup tabernakulum do nowego kościoła, a także na zakupy i potrzebne rzeczy do obecnej parafii, w miarę możliwości finansowych, bo są to skromne datki.

Od roku 2008 dużo członków Żywego Różańca odeszło do Pana lub wyprowadziło się z naszej parafii. W ten sposób z 5 różańcowych róż pozostały 3:
1. Róża Świętego Wincentego Pallottiego,
2. Róża św. Piotra i Pawła,
3. Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

Chociaż grupa zmniejszyła się, działamy ze wszystkich sił, włączając się w modlitwę podczas Mszy Świętej za członków i ich rodziny, a także w innych intencjach. Bierzemy udział w oprawie uroczystości Wielkiego Czwartku poprzez zakup kwiatów dla kapłanów, a także daru do parafii. W roku 2014 do comiesięcznej Mszy Świętej i wymiany tajemnic wprowadzona została medytacja różańcowa. Od 13 maja 2014 zainicjowano procesje fatimskie, które odbywają się 13 dnia miesiąca. Do tych procesji żywy różaniec zakupił figurkę Matki Bożej Fatimskiej i cały komplet liturgicznych szat maryjnych dla kapłanów.

Zapraszamy do udziału w naszych procesjach fatimskich od 13 V do 13 X każdego roku po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Obejrzyj zdjęcia z procesji fatimskich

 

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top