22.12.2019.

  1. Serdeczne podziękowania dla osób, które sprzątały naszą świątynię, zwłaszcza dla sióstr Służebniczek. Dziękuję także tym, którzy ofiarowali choinki. Jutro dalsza część dekorowania kościoła- jeśli ktoś chciałby pomóc to proszę zgłosić się do zakrystii.
  1. Dzieciom przypominamy o bombkach, które otrzymały od Mikołaja, a które to bombki już przyozdobione miały trafić na naszą parafialną choinkę. Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył przygotować swojej rodzinnej bombki to zachęcamy by to jeszcze uczynić.
  1. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przynieśli torby miłosierdzia w ramach naszej akcji "podaruj mydło i powidło". Jutro paczki z żywnością rozwieziemy do rodzin, a środki czystości rozdamy bezdomnym na naszej wigilii. Jeśli ktoś wiedziałby o osobach, którym przydałaby się jeszcze pomoc żywnościowa to bardzo proszę o zgłoszenie takiej rodziny.
  1. We wtorek Msze Święte o godz. 7.00 i 15.20. Nie będzie Eucharystii o godz. 18.00. Świętowanie Narodzin Zbawiciela rozpoczynamy tradycyjnie pasterką o północy, a później Msze święte wedle porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy o 7 rano.
  1. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach dziś pół godziny przed każdą Mszą Świętą i jak zawsze od 14.30 do 16.00.
  1. W Wigilię zachęcamy do zachowania polskich tradycji związanych z wieczerzą wigilijną: łamania opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii czy wspólnego śpiewania kolęd. Jedną z pięknych tradycji wigilijnych jest dodatkowe nakrycie dla osoby potrzebującej. W praktyce doskonale wiemy jak rzadko jest ono wykorzystywane. Dlatego w naszej parafii od kilku już lat zachęcamy by zastąpić je darem dla innych. Tak by pusty talerz nie stał się jedynie pustą tradycją, ale konkretną pomocą. Szykujemy kolację wigilijną oraz obiady świąteczne stąd prośba o gotowe potrawy, które można przynieść we wtorek do bezpośrednio na kuchnię dla bezdomnych /obok apteki/ od rana do godziny 14.00. (czy pierogi czy sałatki czy też śledzie - przyjmiemy w każdej ilości:)
  1. Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych rozpocznie się we wtorek o godzinie 19.00. Obiad w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 12.00.
  1. Od piątku 27 grudnia zaczniemy kolędę w naszej parafii. Odwiedziny rodzin rozpoczynać będziemy codziennie o godz. 16.00 z wyjątkiem soboty kiedy to kolęda zaczynać się będzie o 10.00. Całościowy plan wizyty duszpasterskiej wywieszony jest w gablocie parafialnej.
  1. Spotkanie dla singli jak zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, czyli 28 grudnia. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00 a po niej spotkanie integracyjne.
  1. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają przygotowane przez siebie paczki z siankiem na stół wigilijny. Zbierają przy tym fundusze dla swojej wspólnoty. Świece Caritas i opłatki można natomiast nabyć w zakrystii.

 

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 9.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.