9.06.2019.

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych odprawianych codziennie o godz. 17.30.
  1. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej procesja fatimska z racji 13 dnia miesiąca.
  1. W przyszłą sobotę wydarzenie pt. ”tatowa sobota”. Podobnie jak w latach ubiegłych chcielibyśmy zorganizować przygodę dla ojców i ich pociech. Spotykamy się w sobotę 15 czerwca o godz. 9.00 na placu przy kościele. Następnie ruszymy na wyprawę rowerową docierając do miejsc gdzie będzie paintball, wspinaczka skałkowa i zwiedzanie jaskini. Osoby chcące wziąć udział w tym wydarzeniu proszę o zgłoszenie dziś w zakrystii.
  1. W naszych przygotowaniach do festynu poszukujemy grup, które chciałyby wystąpić przed publicznością, czy to w formie jakiegoś pokazu artystycznego czy sportowego. Jeśli ktoś dysponowałby kontaktem z taką ciekawą grupą, którą warto by zaprosić i zaprezentować to proszę o zgłoszenie. Jak zawsze szukamy też sponsorów do loterii.
  1. Comiesięczna Msza dla przedszkolaków w przyszłą niedzielę, jak zawsze o godz. 16.30.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedziela jak zawsze do nabycia w zakrystii.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 9.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.