13.05.2018

  1. Serdecznie dziękujemy ks. Jerzemu Bieńkowskiemu za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże.
  1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia naszych serc na przyjęcie tych darów i umiejętność ich właściwego wykorzystywania. Nowenna do Ducha Świętego odmawiana jest codziennie podczas nabożeństwa majowego na które zapraszamy na godz. 17.30.
  1. Dziś, 13 maja, w liturgii wspominamy także Matkę Bożą Fatimską i przeżywać będziemy 101 rocznicę objawień w Fatimie. Zachęcamy do uczestnictwa w procesji fatimskiej, która bezpośrednio po zakończonej wieczornej Eucharystii.
  1. We wtorek zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia. Przypomnę, że to nabożeństwo odprawiamy raz w miesiącu, od lutego do października, w każdy 3 wtorek miesiąca.
  1. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Eucharystii.
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej. Ostatnie spotkanie przygotowujące wraz ze spowiedzią dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 17.00.
  1. Dziś ostatni dzień kiedy można dołączyć do postu w intencji powołań. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się już zgłosili.
  1. Rozpoczynamy dzisiaj nową inicjatywę jaką będą kazania dla dzieci w języku angielskim. Każdej niedzieli dzieci otrzymają kartkę z fragmentem Ewangelii, modlitwą i kilkoma rebusami w języku angielskim. Najpierw na kazaniu będziemy wyjaśniać dzieciom wszystkie zadania, a potem rodzice w domu będą mogli do nich powrócić przypominając dzieciom Ewangelię i jednocześnie ucząc angielskiego.
  1. Ponawiamy prośbę o wsparcie PARAFIADY, która odbędzie się 10 czerwca. Obecnie zbieramy fanty na losowanie: będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc: można ofiarować jakąś kwotę pieniędzy, można przekazując jakąś nagrodę na loterię, albo książki na kiermasz. Wszystkie rzeczy przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie parafiady proszę o kontakt ze mną bądź księdzem wikariuszem.
  1. W tym tygodniu będziemy wymieniać stare okna w części gdzie jest stołówka. Jeśli ktoś chciałby je zabrać - za darmo - bo np. buduje szklarnię i będą mu przydatne to można się do nas zgłosić. 

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.