5.11.2017.

  1. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie zwłaszcza w dniach, gdy jest ona ofiarowana za naszych zmarłych. Wypominki w naszym kościele odprawiane są codzienne o godz. 17.30, natomiast o godz. 18.00 polecamy tychże zmarłych podczas Mszy Świętej. W poniedziałek modlimy się szczególnie za zmarłych Pallotynów; we wtorek: zmarłe siostry zakonne i zmarłych z ich rodzin; w środę zmarłych z ulic Kordeckiego, Jagienki, Jadwigi; w czwartek: z ulic Kingi, Pallottiego, Salomei, Franciszka, Teresy, Marka, Moniki, Anny i Jolanty; w piątek: Kapucyńska, Elżbiety, Kantego i Oleńki; w Sobotę: Kordeckiego (bloki), Wandy, Wyszyńskiego, Łukasza i Żuławska; w Niedzielę zmarłych polecanych przez osoby z poza Parafii.
  1. Przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
  1. Trwają w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Jutro szczególne spotkanie czyli Liturgia pokutna oczywiście z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Zapraszamy na godz. 18.45.
  1. Zebranie Rady Parafialnej dzieci w piątek o godz. 18.30, natomiast zebranie Rady Parafialnej dorosłych w piątek o godz. 19.00.
  1. W sobotę, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Pamiętajmy również by wywiesić flagi przy naszych domach.
  1. W przyszłą niedzielę msza dla przedszkolaków będzie o innej porze niż zwykle, czyli o 11.30. Po tej Mszy dzieci zaprezentują przedstawienie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.
  1. Nasza Fundacja ufam Tobie ma nową propozycję: tym razem będzie to nauka języka angielskiego dla rodziców z małymi dziećmi. Chodzi o to, żeby przez wspólną zabawę zarówno rodzice jak i dzieci uczyły się języka angielskiego. Zajęcia będą w każdy wtorek od 10 do 13. Pierwsze zajęcia są darmowe a potem będzie koszt 10zł/h z tym, że można przyjść o dowolnej porze w tym właśnie przedziale czasowym ?między 10 a 13 w każdy wtorek/.
  1. 16 listopada będziemy obchodzili wspomnienie NMP Matki Miłosierdzia. W naszej świątyni od 7 listopada po każdej Mszy Świętej wieczornej będziemy odprawiać nowennę przed tym wspomnieniem.
  1. Dzieci, które brały udział w nabożeństwach różańcowych i zbierały puzzle proszę by przyniosły swoje układanki byśmy mogli wręczyć nagrody.

Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.