4.03.2018 

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. Tadeusz Miszewski - pallotyn, któremu już teraz dziękuję za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 15.20 i 18.00. Spowiedź codziennie od 14.30 do 16.00 oraz od 17.30 do 18.00. Módlmy się, aby te rekolekcje przyczyniły się do wzrostu naszej wiary.
  1. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.
  1. Przez ostatnie 10 dni z racji panujących mrozów przyjmowaliśmy na naszą stołówkę bezdomnych 24h/dobę. Każdej nocy gościliśmy około 25 osób. Dodatkowo kilkanaście osób odwiedzaliśmy w pustostanach i miejscach gdzie koczują. Bardzo serdecznie dziękuję Pawłowi Jankowi siostrze Kasi i drugiemu Pawłowi, którzy jeździli ze mną w patrolach, Panu Mietkowi i pani Dorocie za pracę w kuchni, i osobom, które ofiarowały kurtki czy śpiwory dla bezdomnych.
  1. Nasza parafia, razem z działającą u nas Fundacją, organizuje warsztaty o nazwie Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Są one adresowane do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pracują z dziećmi. Więcej informacji można uzyskać pisząc maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zostawiając swój numer telefonu w zakrystii, a my oddzwonimy. Warsztaty rozpoczną się już 15 marca. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia, dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu.
  1. Zebranie Rady Parafialnej dzieci odbędzie się w środę 7 marca o godz. 18.30; natomiast spotkanie Rady Parafialnej dorosłych w środę o godz. 19.00.
  1. Już dzisiaj chcielibyśmy zaprosić na odpust parafialny, który odbędzie się oczywiście w Niedzielę Miłosierdzia czyli tydzień po świętach. Podobnie jak w latach ubiegłych chcemy zorganizować Bieg Miłosierdzia. Każdego kto chciałby wesprzeć nas w tej akcji, sponsorów czy wolontariuszy, proszę o zgłoszenie się w zakrystii. Na tym etapie przygotowań poszukujemy sponsorów, którzy w zamian za reklamę zechcą przekazać środki na cele charytatywne.
  1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki znajdującej się z tyłu kościoła przed kratą.
  1. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy ofiarami do puszek siostry z tzw. misji dworcowej z Wrocławia. Siostry przesłały podziękowanie za modlitwę i wsparcie pieniężne w wysokości 2348,50 zł
  1. Serdecznie zachęcamy do wspierania działań charytatywnych naszej parafii poprzez przekazanie nam 1% przy rozliczeniu podatku dochodowego.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.