29.03.2020

  1. Porządek Mszy Świętych nie ulega żadnym zmianom. Niemniej obowiązuje nas nowe ograniczenie ilości - do 5 osób uczestniczących w tychże liturgiach. W związku z tym w dniu dzisiejszym Msze Święte będą odprawiane jednocześnie w starym i nowym kościele o tych samych godzinach. W pozostałe dni jak dotąd tylko w nowym kościele, z tym samym ograniczeniem liczbowym. Pierwszeństwo wejścia do kościoła mają osoby, które zamówiły intencje.

            Bardzo gorąco zachęcam i namawiam do pozostania w domu i uczestniczenia we Mszy Świętej za pośrednictwem naszej strony internetowej www.dolina-milosierdzia.pl. Chcę Was prosić o czasowe zrezygnowanie z tego wielkiego daru jakim jest wspólnotowa Eucharystia jako wyraz naszej miłości i troski o najsłabszych, których moglibyśmy zarazić. Proszę zwłaszcza Was kochani seniorzy - zostańcie w domach!

       Jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek pomocy - czy to w zrobieniu zakupów czy w załatwieniu jakiś innych ważnych spraw - proszę dzwońcie na numer parafialny - 514 491 315.

 

  1. Kontynuujemy wszystkie nasze inicjatywy pomocowe:

ZAKUPY dla seniorów i osób w kwarantannie - mamy już kilkadziesiąt osób pod opieką

STOŁÓWKA i ŁAŹNIA dla bezdomnych - prócz posiłków wydajemy też środków czystości

TORBY MIŁOSIERDZIA, czyli paczki żywnościowe = tych póki co niewiele, za to są osoby, które wpłacają pieniądze przelewem na ten cel - dzięki Wam za to.

TELEFON wsparcia

TRANSMISJE online

 

            Te wszystkie propozycje cały czas aktualne, ale nie zwalniamy i dodajemy kolejne:

- KORONKA W INTENCJI KONAJĄCYCH = mimo iż wszystkie nabożeństwa w kościołach zostały odwołane otrzymaliśmy specjalną zgodę od Księdza Arcybiskupa na codzienną koronkę w intencji konających. Oczywiście w kościele może w niej uczestniczyć maksymalnie 5 osób, ale wszyscy możemy się włączyć w te modlitwę poprzez Internet.

- MASECZKI OCHRONNE = udało nam się zdobyć dość trudno dostępny obecnie materiał i kilkadziesiąt sióstr z naszej parafii szyje teraz maseczki. Jestem im ogromnie wdzięczny za to, że tak ochoczo odpowiedziały na taki pomysł.

 

            Kochani, bądźmy jako wspólnota w te dni. Nie napiszę razem, bo wiadomo, że trzeba teraz raczej izolacji niż spotkań. Niemniej nie pozwólmy, by ktoś poczuł się osamotniony, pozostawiony samemu sobie.

Jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek pomocy - proszę dzwońcie - 514 491 315.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 9.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.