10.09.2017.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Janowi Rykale za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na cele misji, które prowadzą pallotyni.
  1. Trwają prace w nowym kościele, niestety również nasza obecna świątynia wymaga już remontów. Bardzo pilną pracą, którą koniecznie trzeba zrobić przed zimą jest remont dachu i wymiana rynien. Ofiary na ten cel będą zbierane przez dwie kolejne niedziele podczas tacy.
  1. Rozpoczęliśmy nowy cykl audycji w radiu Jasna Góra. Zapraszamy do słuchania w każdy wtorek o godz. 21.30
  1. W środę, 13 września kolejny dzień fatimski. Po Mszy Świętej wieczornej procesja fatimska
  1. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Tego dnia po każdej Mszy Świętej możliwość uczczenia relikwii krzyża św., które znajdują się w naszej świątyni.
  1. Każdą parafię nazywamy wspólnotą wspólnot. Kościół zachęca nas by każdy wierny znalazł swoje miejsce we wspólnocie, która duchowością i działaniem najbardziej mu odpowiada. Pozwólcie zatem, że na początku nowego roku szkolnego przypomnę wszystkie wspólnoty i terminy ich spotkań:

- we wtorek wieczorem zapraszamy na kurs tańca, Tych którzy będą kontynuować naukę zapraszamy na 19.30; natomiast na 20.30 zapraszamy na zupełnie nowy kurs salsy tańczonej solo, tzn. że nie trzeba przyjść parami bo każdy będzie tańczył osobno. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej lub we wtorek w salce parafialnej przy poczcie gdzie się spotykamy. Pierwsze zajęcia są darmowe.

- w środę spotkanie wspólnoty MARANATHA;

- w czwartek i piątek spotkania Kręgów Biblijnych: spotkanie u Justyny i Pawła na Kordeckiego 95 w każdy czwartek o godz. 19.00, spotkanie u Joli i Marka na Kapucyńskiej 10 w każdy piątek o 19.00.

- w piątek o godz. 19.00 spotkanie chóru, który teraz będzie prowadzony przez brata Marcina

- w sobotę o godz. 9.00 trening z nordic walking czyli nasze spacery z kijkami

- w sobotę spotkanie ministrantów oraz scholii,

- w niedzielę spotkanie Grupy Kawowej.

            Każdego dnia natomiast w naszej wspólnocie piękną posługę modlitwy prowadzi Żywy Różaniec.

            W 3 czwartek miesiąca spotyka się Akcja Katolicka, a w ostatnią sobotę miesiąca spotykają się single. Każdego kto chciałby dołączyć do którejkolwiek ze wspólnot zapraszam bardzo serdecznie.

  1. Dziś rozdajemy nagrody dzieciom, które w roku ubiegłym zbierały naklejki uczestnicząc każdego tygodnia w naszej niedzielnej Eucharystii. Dzisiaj także, na mszy rodzinnej o godz. 11.30, poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  1. Kilka przypomnień, czyli sprawy które ogłaszaliśmy w zeszłą niedzielę:

-          Rodziców dzieci, które chciałyby przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej proszę o zgłoszenie swoich pociech w zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze tylko w dniu dzisiejszym.

-          Zbieramy zgłoszenia kandydatów do Rady Parafialnej

-          Przy wyjściu z kościoła można złożyć swój podpis pod inicjatywą zmiany ustawy pozwalającej na zabijanie chorych dzieci.

Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.