1.07.2018.

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary. Porządek Mszy Świętych w naszej parafii w czasie wakacji nie ulega żadnym zmianom. Jeśli chodzi o kancelarię parafialną to przypomnę, że na stronie internetowej podany jest numer komórkowy do kancelarii /514 491 315/ na który można zawsze zadzwonić i umówić się na dogodny dla nas termin.
  1. Dzieci przez cały rok zbierały każdej niedzieli naklejki do swoich książeczek. Przypomnę, że jeśli komuś brakuje którejś z naklejek to może ją otrzymać przychodząc na Msze Świętą podczas wakacji w jakimkolwiek dniu. Zatem lipiec i sierpień uzupełniamy zaległości w naklejkach tak by we wrześniu otrzymać nagrodę za skompletowaną książeczkę.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja w czwartek do godz. 21.00. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Odwiedziny chorych od godziny 8.00. Po Mszy Świętej wieczornej akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.
  1. W drugiej połowie sierpnia chcemy zorganizować dolinowy rajd rowerowy. Trasa będzie przebiegać blisko wschodniej granicy Polski. Wyprawa zajmie nam tydzień. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
  1. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy nabrania sił fizycznych i duchowych. Niech czas wakacji będzie czasem pogody, radości oraz pamięci o Stwórcy wszędzie tam, gdzie wiedzie wakacyjny szlak.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.