29.09.2019.

  1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i w piątki.
  1. Zebranie Rady Parafialnej dzieci odbędzie się w środę 5 września o godz. 18.30; natomiast spotkanie Rady Parafialnej dorosłych w środę o godz. 19.00.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek jak co tydzień Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. W piątek odwiedziny chorych od godziny 8.00. Po Mszy Świętej wieczornej akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po wieczornej Eucharystii nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych.
  1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w piątek o godz. 17.30. Rozpoczniemy różańcem, a następnie Msza Święta i spotkanie organizacyjne.
  1. W sobotę, 5 października, przypada wspomnienie św. siostry Faustyny. Z tej racji, że dla naszego Sanktuarium jest to wyjątkowa patronka zapraszamy do uczczenia relikwii św. siostry Faustyny po każdej Mszy Świętej. Cały dzień można będzie posłuchać fragmentów dzienniczka, a od 16 do 18 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież będzie za dwa tygodnie, ponieważ również w przyszłą niedzielę będzie u nas niedziela seminaryjna. Będziemy gościli kleryków z WSD w Ołtarzewie. Podzielą się oni swoim świadectwem i będą zbierać fundusze na działanie Seminarium. Za tydzień zatem puszka dla Seminarium, a za dwa tygodnie na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  1. Rozdajemy nagrody dzieciom, które w roku ubiegłym zbierały naklejki uczestnicząc każdego tygodnia w naszej niedzielnej Eucharystii. Jeśli ktoś jeszcze nie przyniósł książeczki to może to uczynić jeszcze tylko dziś.
  1. Przypominamy o konieczności zgłoszenia dzieci, które chciałyby przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej i młodzieży, która rozpoczyna swoje przygotowanie do bierzmowania. Dziś ostatnia ku temu okazja.

 

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 9.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.