14.10.2018.

  1. Dziękuję za przygotowanie procesji fatimskiej. Dziękuję księdzu Radkowi i siostrom Betankom za kwiaty w naszej świątyni.
  1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i w piątki.
  1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziękujemy wszystkim, którzy złożą ofiary do puszek na stypendia dla ubogiej młodzieży.
  1. Jutro obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W naszych modlitwach pamiętamy o dzieciach, które odeszły zbyt wcześnie i o rodzicach, którzy doświadczyli dramatu utraty dziecka. W ich intencji zapalimy znicze i odmówimy jutro wieczorem różaniec. Chcielibyśmy, żeby w naszej parafii powstała grupa wsparcia dla osób po stracie dziecka. I to nie tylko tego zmarłego na skutek poronienia, ale także tych starszych, które odeszły przedwcześnie. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu i prowadzone będą przez katolickich psychologów. Wszelkie szczegóły będzie można uzyskać jutro po wieczornej Mszy św.
  1. We wtorek nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wieczornej.
  1. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  1. W najnowszym wydaniu Tygodnika Katolickiego "Niedziela" jest kolejny artykuł o naszej parafii. Tym razem o spotkaniach osób stanu wolnego i Ogólnopolskiej Pielgrzymce Singli do Św. Józefa, którą w dniu 20 października, organizuje właśnie ta grupa. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do lektury "Niedzieli" i do zapoznania się z plakatami w gablocie, gdyż jest jeszcze kilka wolnych miejsc tan ten wyjazd.
  1. W tym roku nie będzie w naszej parafii wieczoru kolęd i jasełek. W zamian za to będzie musical = przepiękna opowieść wigilijna. Choć miesiąc październik dopiero w połowie i święta jeszcze daleko to już teraz przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby uczestniczyć w musicalu. Poszukujemy aktorów w każdym wieku: tych najmłodszych i tych z większą ilością wiosen a nawet jesieni. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  1. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. W ich intencji będziemy odmawiać codziennie różaniec i sprawować najświętszą Eucharystię. Wypełnione kartki można przynieść do zakrystii.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.