14.5.2017.

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  1. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali wczorajsze nabożeństwo fatimskie, zwłaszcza członkom wspólnoty Żywego Różańca.
  1. Dziękuję wszystkim osobom, które chcą się przyłączyć do postu w intencji powołań. Przypomnę, że szukamy osób, które zadeklarują, że przez kolejne 12 miesięcy - jeden dzień w miesiącu - będą pościć w tej intencji. Formę postu każdy może wybrać sam. Zachęcamy do zgłoszeń w zakrystii, gdyż jeszcze klika dni wolnych pozostało.
  1. We wtorek zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia. Przypomnę, że to nabożeństwo odprawiamy raz w miesiącu, od lutego do października, w każdy 3 wtorek miesiąca.
  1. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Eucharystii.
  1. Spotkanie dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w piątek o godz. 18.30
  1. Za tydzień odbędzie się w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny. Przed marszem sprawowana będzie o godz. 15.00 Msza św. w katedrze. Następnie ok. godz. 16.00 nastąpi zbiórka uczestników i przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny na błonia Jasnej Góry. Na marsz przychodzimy ubrani na biało i przenosimy białe kwiaty, które złożymy na przed figurą Niepokalanej na błoniach jasnogórskich.
  1. Ponawiamy prośbę o wsparcie PARAFIADY, która odbędzie się 11 czerwca. Obecnie zbieramy fanty na losowanie: będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc: można ofiarować jakąś kwotę pieniędzy, można przekazując jakąś nagrodę na loterię, albo książki na kiermasz. Wszystkie rzeczy przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie parafiady proszę o kontakt ze mną bądź księdzem wikariuszem.

   Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.