13.08.2017.

  1. Dzisiaj wypada 13 dzień miesiąca. W związku z tym zapraszam na procesję fatimską po wieczornej Mszy Świętej.
  1. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania na Jasną Górę. Jak co roku gościmy pielgrzymów również tutaj w Dolinie Miłosierdzia. W związku z tym chciałbym Was zaprosić, podobnie jak w latach poprzednich, do zaangażowania się w przyjęcie tych pielgrzymów. Jutro organizujemy tzw. WIECZÓR PIELGRZYMA: Ok. godz. 18.00 będziemy witać przychodzących do nas pielgrzymów z warszawskiej pielgrzymki, potem poczęstujemy ich bigosem i ok. godz. 19.00 zaprosimy wszystkich na koncert ewangelizacyjny. Po koncercie od 21.00 do 24.00 będzie adoracja w naszym kościele z możliwością spowiedzi.

            Jeśli ktoś chciałby się zaangażować w organizację wieczoru pielgrzyma to serdecznie zapraszam: potrzebujemy kilku osób do wydawania bigosu, silnych panów do noszenia garnków i pielęgniarki bądź lekarzy do pomocy w punkcie medycznym.

            Zapraszam wszystkich na koncert, adorację bądź do pomocy przy samej organizacji, a jeśli ktoś chce wesprzeć akcję żywienia to może wrzucić ofiarę do puszki, która dziś jest zbierana po każdej Mszy Świętej.

  1. Pojutrze, we wtorek, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele Mszę Święte będą wedle porządku niedzielnego. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.
  1. Wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszam w najbliższy wtorek na Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy ją Mszą Świętą o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo z litanią, koronką i godzinkami.
  1. Od czwartku rozpoczyna się w całej diecezji nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej. Można w niej będzie uczestniczyć codziennie przed szczytem Jasnej Góry. Nasza parafia zaproszona jest do uczestnictwa szczególnie w sobotę 19 sierpnia o godz. 18.30.
  1. Sierpień to także miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
  1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

            - Łukasz Grabowski (kawaler z naszej parafii) z Moniką Drab zapowiedź 1

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach istniejących między tymi osobami zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu w kancelarii parafialnej

            Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy nabrania sił fizycznych i duchowych. Niech czas wakacji będzie czasem pogody, radości oraz pamięci o Bogu.

Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top