3.12.2017.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. W tym okresie zapraszamy na Msze święte roratnie, które będziemy odprawiać codziennie o godzinie 18.00, z wyjątkiem soboty kiedy roraty będą rano. Zwyczajem lat ubiegłych w sobotę po roratach zapraszamy na śniadanie.
  1. Rozpoczęliśmy w dniu dzisiejszym rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy włącznie. Prowadził nas będzie w tym czasie ks. Jarosław Rodzik - pallotyn, któremu już teraz bardzo dziękuję za podjęcie tej posługi.
  1. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej wedle porządku niedzielnego, natomiast w poniedziałek wtorek i w środę zamiast godziny 7.00 Msza rekolekcyjna o godz. 9.00. Popołudniu i wieczorem Msze z nauką rekolekcyjną o stałych godzinach, czyli o 15.20 i 18.00. Spowiedź codziennie od 14.30 do 16.00 oraz od 17.30 do 18.00.
  1. Msza Święta dla przedszkolaków dziś o godz. 16.30
  1. We piątek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia upływa 2 rok od powstania Fundacji ufam Tobie działającej przy naszej parafii. Przy tej okazji pragnę wszystkim podziękować za wspieranie działań naszej Fundacji. Szczególne podziękowania dla pani Prezes i całego Zarządu. Przypomnę tylko, że nasza Fundacja działa jak dotąd w charakterze "100% non profit" co oznacza, że nikt z pracujących tam osób nie otrzymuje za to wynagrodzenia. Całość zbieranych funduszy przeznaczamy na działalność charytatywną.
  1. Za tydzień w naszej parafii niedziela seminaryjna. Będziemy gościli kleryków z WSD w Ołtarzewie. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Seminarium.
  1. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Mikołaja chciałbym wszystkich zaprosić do podzielenia się darami z innymi. Podobnie jak w poprzednich latach chcemy zorganizować prezenty dla dzieci - do wtorku włącznie można zatem przynieść jakieś zabawki; prezenty dla ubogich rodzin - tu można przynieść żywność, oraz prezenty dla bezdomnych tu proszę o środki czystości. Przypomnę, że akcja nazywa się "podaruj mydło i powidło". Tak jak w roku ubiegłym zabawki rozdamy dzieciom z okazji mikołaja, żywność rodzinom przed świętami, a środki czystości bezdomnym w trakcie wigilii.
  1. Świece Caritas są do nabycia w zakrystii. Przez cały tydzień można je również kupić w sklepiku. Cena dużej świecy 12 zł, a małej 6 zł.
  1. Za moment poświęcimy opłatki wigilijne. Będą one roznoszone w tym tygodniu w naszej parafii przez kandydatki ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Proszę by każda rodzina przyjęła ten opłatek wraz z tekstem modlitw jakie towarzyszyć nam powinny przy stole wigilijnym. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Ofiara nie jest warunkiem otrzymania opłatka.

Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top