30.4.2017.

  1. Zakończyliśmy wczoraj tydzień miłosierdzia. Nadal pozostaje aktualne wezwanie Jezusa o czyny miłosierdzia, nadal aktualna jest potrzeba takich czynów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji biegu miłosierdzia, w którym uczestniczyło 1137 osób. Z całego serca dziękujemy firmom, które wsparły organizację naszego odpustu. Naszym sponsorom głównym: firmie GAL-POL, Emidas, Kristarex, Macyszyn-Toys, Centrum Chirurgii Ręki oraz Fundacji św. Barnaby. Dziękuję firmom, które nam pomagały: firmie Czerwiński, KOLOR studio, Kaligraf, Myjnia na Kukuczki, firmie KULEJ, Zbymet, One, Wimet, drukarni POLIGRAF, oraz MOSIRowi za udostępnienie parku na bieg. Dziękuję wszystkim osobom, które wspierały nas w przygotowaniu tych uroczystości, każdemu z 50 wolontariuszy, którzy tak ofiarnie pomagają przy organizacji całego odpustu.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. Przypominam, że w naszej parafii spotykają się dwa Kręgi, które każdego tygodnia pochylają się nad Słowem Bożym. Kto chciałby dołączyć do takich spotkań, na których rozważa się wspólnie Ewangelię proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
  1. Miesiąc maj w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Od jutra zapraszamy na majowe nabożeństwa na godz. 17,30. O tej właśnie godzinie spotykać się będziemy codziennie na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej. Chciałbym przypomnieć również, że w maju każdego dnia sprawujemy w pallotyńskich kościołach w Polsce 18 Mszy św. zbiorowych. Osoby chcące włączyć się do tej wspólnej modlitwy prosimy o przynoszenie intencji do zakrystii.
  1. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą o godz. 7, 9, 15.20 lub 18.00 zawierzając w naszych modlitwach umiłowaną ojczyznę.
  1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek 4 maja o godz. 19.00.
  1. Spotkanie dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w piątek o godz. 18.30
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godziny 8.00. Po Mszy Świętej wieczornej akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po wieczornej Eucharystii nabożeństwo pierwszych sobót i zmiana tajemnic różańcowych.

   Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top