8.04.2018.

  1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Dziś spowiedź w naszym sanktuarium od godz. 7.00 do godz. 18.00
  1. Msze Święte według porządku niedzielnego. Popołudniu uroczyste nabożeństwo o godz. 15.00 a po nim Eucharystia w nowym kościele. Po Mszy Świętej 5 Bieg Miłosierdzia. W latach ubiegłych zbierane fundusze pomogły sfinansować kuchnię i łaźnię dla bezdomnych, obiady wykupywane dzieciom w szkołach, oraz leki dla seniorów. Tego roku zbieramy na remont stołówki dla bezdomnych - konkretnie na wymianę okien. Jeśli ktoś chce wziąć udział w biegu musi zapisać się w biurze, można to uczynić już od godziny 13.00. Przy zapisach odbieramy koszulki. Po zakończonym biegu zwracamy koszulkę, a w nagrodę otrzymujemy pamiątkowy medal i pyszny bigos. Również po biegu zapraszamy do naszego miasteczka sportowego i na koncert.
  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Z całego serca dziękuję firmom, które wsparły organizację naszego odpustu. Naszym sponsorom głównym: firmie GAL-POL, Emidas, Kristarex, Centrum Chirurgii Ręki oraz Fundacji św. Barnaby. Dziękuję firmom, które nam pomagały: firmie Czerwiński, Metal Union, Womar, Zafiro, Wimet, Zbymet, One, Calypso, KOLOR studio, Wilga Kaligraf, Myjnia na Kukuczki, Uniwersytet Rozwoju, Macyszyn-Toys, drukarni POLIGRAF, oraz ZST Częstochowa, gabinetowi kardiologicznemu i MOSIRowi, za udostępnienie parku na bieg.

Dziękuję wszystkim osobom, które wspierały nas w przygotowaniu tych uroczystości, każdemu z 50 wolontariuszy, którzy tak ofiarnie pomagają przy organizacji całego odpustu.

Dziękuję Ks. Jarosławowi Rodzikowi za przygotowanie i poprowadzenie sympozjum. Dziękuję wszystkim prelegentom i uczestnikom tych spotkań.

Dziękuję osobom, które posprzątały wczoraj nową świątynię: pani Monice, Joli Marzenie Justynie i Marioli oraz siostrom Betankom Dominikankom Służebniczkom Pallotynkom i Misjonarkom św. Rodziny.

  1. Jutro, w poniedziałek, 9 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili –uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dla naszej Prowincji to jubileusz 25-lecia. Serdecznie zapraszam na dwa wydarzenia z tej okazji: Eucharystia na Jasnej Górze o godz. 9.30 i Akatyst ku czci NMP o godz. 17.45 w naszym nowym kościele.
  1. Spotkanie dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w piątek o godz. 18.30
  1. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % z podatku dochodowego na rzecz dzieł charytatywnych naszej parafii. Można skorzystać z pomocy księgowej, która wypełni wszystkie dokumenty i pomoże rozliczyć podatek za rok ubiegły. Przypominamy również, że w przypadku emerytów i rencistów wystarczy wypełnić tylko jeden formularz z podaniem numeru PESEL.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top