24.03.2019.

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

  1. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.
  1. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w piątek dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 17.30, a dla dzieci o godz. 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15. Spowiedź codziennie od 14.30 do 16.00 i pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.
  1. Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbywać się będzie w wielu miejscach w Polsce 12 kwietnia. Chciałbym by w tym roku i z naszej parafii kilka osób przyłączyło się do tej inicjatywy w Bielsku-Białej. Dostępne są 4 opcje trasy: najkrótsza 20 km, a najdłuższa 75km. Chętnych na przejście takiej ekstremalnej drogi krzyżowej proszę o zgłoszenie w zakrystii.
  1. Już dzisiaj chcielibyśmy zaprosić na odpust parafialny, który odbędzie się oczywiście w Niedzielę Miłosierdzia czyli tydzień po świętach. Podobnie jak w latach ubiegłych chcemy zorganizować Bieg Miłosierdzia. Wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w organizację biegu zapraszam na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 20.00 w salce parafialnej.
  1. Skoro zbliża się bieg miłosierdzia a wiosna odważnie puka już do drzwi przypominamy o wspólnych sobotnich treningach. O godz. 9.00 w każdą sobotę rozpoczyna zajęcia zarówno grupa biegowa jak i nordic walking.
  1. Spotkanie dla singli w najbliższą sobotę 30 marca. Zapraszamy na Mszę na godz. 18.00 a po niej spotkanie integracyjne.
  1. Przypomnę, że można nas wspierać przekazując 1% podatku na naszą Fundację. Ulotki z informacjami dla pracujących jak i deklaracje, które wypełniają emeryci czy renciści są do zabrania z tyłu kościoła.
  1. Caritas prowadzi sprzedaż świec tzw. „paschalików”. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł. Dzieciom przypominamy o puszkach z jałmużną wielkopostną, poprzez którą uczymy się pomagać innym rezygnując z pyszności, które moglibyśmy kupić sobie.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.