23.09.2018.

            Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom. 

  1. Dziękuję wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji spotkania dla osób bezdomnych, które odbyło się w ubiegły wtorek.
  1. Dziś, pierwsza w tym roku szkolnym Msza Święta dla przedszkolaków. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy ją odprawiać raz w miesiącu o godz. 16.30.
  1. Jutro, czyli 24 września przypada w naszej parafii tzw. "doba eucharystyczna". Przypomnę, że w 1987 r. w Archidiecezji Częstochowskiej dekretem abpa Stanisława Nowaka została wprowadzona Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Polega ona na tym, że w każdym dniu roku jest Adoracja w innym kościele. U nas rozpocznie sie ona w poniedziałek po Mszy Świętej porannej, czyli ok godz. 7.30, a zakończy przed wieczorną Eucharystią. Proszę by każdy wedle swoich możliwości choć przez chwilę był na Adoracji.
  1. W naszym domu zakonnym trwa wizytacja prowincjalna. Jutro będziemy gościć delegata Księdza Prowincjała na Mszy Świętej o godz. 18.00. Bezpośrednio po zakończonej Eucharystii spotkanie Rady Parafialnej.
  1. Najbliższa sobota jest ostatnią w miesiącu wrześniu. Wszystkich singli zapraszamy na spotkanie, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00.
  1. Za tydzień w naszej parafii tzw. "niedziela z apostołem". Ks. Jarosław Rodzik przybliży nam kwartalnik "Apostoł Miłosierdzia, który od tego roku będzie rozdawany w naszej parafii.
  1. Dzisiejsza zbiórka do puszek po każdej Mszy Świętej przeznaczona jest na remont salek parafialnych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Mamy nadzieję, że te pomieszczenia długo będą służyły wszystkim grupom.
  1. Przypominamy o konieczności zgłoszenia dzieci, które chciałyby przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do końca miesiąca.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.