Synod o Synodalności

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W październiku 2021 roku, w całym Kościele Katolickim rozpoczęliśmy “Synod o Synodalności”, czyli o “wspólnej drodze”. Co jest takiego niezwykłego akurat w tym synodzie? Między innymi jego przebieg!

Synod zaczynamy od spotkań w parafiach, które są elementem etapu diecezjalnego, ale nie jest to jedyny możliwy sposób udziału w synodzie. Można również wypełnić ankietę, dostępną na stronie naszej archidiecezji (https://synod.archiczest.pl/ankieta-synod/) – nie ma obowiązku odpowiedzi na wszystkie pytania. Ankietę w wersji papierowej można również otrzymać w naszym kościele i wypełnioną przynieść z powrotem.

Jeśli ktoś pragnie wziąć udział w spotkaniach synodalnych organizowanych w naszej parafii prosimy o kontakt z proboszczem.

Niezależnie od tego w jaki sposób będziemy włączać się w synod, zachęcamy do modlitwy do Ducha Świętego o prowadzenie całego synodu – co już jest pewną formą uczestnictwa – jak i prowadzenie nas samych.

Zgromadzone głosy zostaną przekazane dalej, a finałem synodu będzie zebranie biskupów w 2023 roku.

Więcej informacji o synodzie w naszej archidiecezji na stronie:
https://synod.archiczest.pl/

Zobacz inne artykuły

Aktualności

Synod o Synodalności

W październiku 2021 roku, w całym Kościele Katolickim rozpoczęliśmy “Synod o Synodalności”, czyli o “wspólnej drodze”. Co jest takiego niezwykłego akurat w tym synodzie? Między

Aktualności

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

23 maja 2021r. w naszym Sanktuarium miało miejsce ważne wydarzenie dla 10 chłopców i 10 dziewczynek. Po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa i w pełni