Na żywo z kościoła

Możesz słuchać i oglądać transmisję na żywo, prosto z naszego kościoła!

Oglądaj

Chcę pomóc

Chcesz wesprzeć kuchnię dla bezdomnych, łaźnię, magazyn odzieży lub bank żywności?

Pomagam

Porządek nabożeństw

Nie wiesz, o której godzinie zaczyna się Msza Święta albo inne nabożeństwo?

Sprawdź

Intencje koronki

Codziennie o godz. 15.00 modlimy się w Waszych intencjach

Zamów

Galeria zdjęć

Zobacz co działo się w Dolinie i co możesz zobaczyć osobiście!

Oglądaj

"Dziękuję Wam za wszelkie przejawy dobroci i wrażliwości. Zwłaszcza za to, że ta trudna sytuacja dla wielu z Was była tylko pretekstem do kolejnej akcji charytatywnej. Tak jak niektórzy wykorzystali pandemię jako wymówkę, by z czegoś rezygnować, coś odpuścić, Wy przeciwnie - potraktowaliście to jako kolejną okazję do pomagania. Wiem, że wielu z Was pomagało już wcześniej w licznych akcjach, a te związane z pandemią są jedynie kolejnym przejawem Waszej dobroci. Za tą stałą dyspozycję serca bardzo Wam dziękuję” – te słowa wypowiedział w niedzielę, 14 czerwca ks. Andrzej Partika, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia  w Częstochowie podczas Mszy św. dziękczynnej za osoby zaangażowane w walkę w koronawirusem.

 

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele szpitala, sióstr szyjących maseczki, przedsiębiorców, mediów i wolontariuszy robiących zakupy dla seniorów. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem. Zakonnicy chcieli w ten sposób podziękować każdej osobie, która włączyła się w bezinteresowną pomoc zarówno zarażonym COVID-19, jak i tym z tzw. grupy ryzyka. „Chociaż zmagania z koronawirusem nadal trwają, pomoc też jest nadal udzielana, ale już teraz chcielibyśmy Panu Bogu za Was wszystkich podziękować – za Wasz czas, służbę innym i Wasze poświęcenie” – wyjaśniał ks. Partika. „Pandemia to czas wyjątkowo trudny, a jak wiadomo my Polacy zawsze w trudnym czasie okazywaliśmy się stawać na wysokości zadania. Nie inaczej jest i tym razem, kiedy widzieliśmy i nadal widzimy, jak wiele jest wokół nas dobra, ludzkiej życzliwości i wrażliwości na potrzeby innych”- wyjaśnia ks. Andrzej Partika, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Pallotyn dodaje również: „Do walki z koronawirusem ruszyli wszyscy – młodzi i starsi, wierzący i niewierzący, o różnych poglądach i życiowych priorytetach. Łączyło ich jedno – pomoc osobom chorym i najbardziej narażonym”.

Oprócz wspólnej modlitwy nie zabrakło również okazji to wymiany dobrych praktyk i wzajemnych doświadczeń. Niejedna okazja ku temu była przy wspólnym grillu, który organizowała Fundacja ufam Tobie działająca w Dolinie Miłosierdzia. To wolontariusze z tej organizacji organizowali przez ostatnie 3 miesiące m. in. szycie maseczek i kombinezonów ochronnych, zakupy dla seniorów i osób w kwarantannie, telefon wsparcia, torby miłosierdzia z artykułami spożywczymi rozdawane najbardziej potrzebującym, czy prowadzenie kuchni i łaźni dla bezdomnych. Dodatkowo w domu zakonnym pallotynów udostępniono pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydowaliby się przez ten czas mieszkać poza domem. Ponadto codziennie o godz.15 w Sanktuarium odmawiana jest wspólnie z osobami łączącymi się dzięki transmisji internetowej.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top