Na żywo z kościoła

Możesz słuchać i oglądać transmisję na żywo, prosto z naszego kościoła!

Oglądaj

Chcę pomóc

Chcesz wesprzeć kuchnię dla bezdomnych, łaźnię, magazyn odzieży lub bank żywności?

Pomagam

Porządek nabożeństw

Nie wiesz, o której godzinie zaczyna się Msza Święta albo inne nabożeństwo?

Sprawdź

Intencje koronki

Codziennie o godz. 15.00 modlimy się w Waszych intencjach

Zamów

Galeria zdjęć

Zobacz co działo się w Dolinie i co możesz zobaczyć osobiście!

Oglądaj

W przededniu rozpoczęcia egzaminów ósmoklasisty księżą z naszej parafii zaprosili do wspólnej modlitwy o światło Ducha Św. nie tylko na czas pisemnych zmagań, ale również o dobry wybór szkoły ponadpodstawowej. Na poniedziałkową Mszę św. sprawowaną o godz. 18 zaproszeni byli także rodzice, dziadkowie i nauczyciele nastolatków. Zakonnicy zapowiedzieli, że tegoroczne spotkanie rozpocznie regularną doroczną wspólną modlitwę, która odbywać się będzie zawsze w wieczór poprzedzający pierwszy egzamin pisemny.

 

„Dzieci zawsze mogą liczyć na swoich rodziców i dziadków, zatem i w tym czasie chcemy ich wesprzeć naszą wspólną modlitwą” – tłumaczył ks. Andrzej Partika, proboszcz z częstochowskiej Doliny Miłosierdzia. „Chcemy dzieciom przez tę modlitwę powiedzieć: "Już teraz jesteśmy z Was dumni i dlatego dziękujemy Panu Bogu za każdego z Was" – dodaje pallotyn.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty miał odbyć się w dniach 21-23 kwietnia. Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o zmianie terminu. I tak egzamin z j. polskiego odbędzie się we wtorek, 16 czerwca, dzień później będzie okazja sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, zaś trzydniowe zmagania zakończy egzamin z języka obcego.

Według danych z  Magistratu w Częstochowie do egzaminu ósmoklasisty powinno w tym roku na terenie miasta podejść 1631 uczniów. Egzaminu nie można nie zdać, jednak im wyższa punktacja, tym łatwiejsze zdobycie miejsca w upragnionym liceum lub technikum. Wyniki czerwcowych zmagań ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top