Na żywo z kościoła

Możesz słuchać i oglądać transmisję na żywo, prosto z naszego kościoła!

Oglądaj

Chcę pomóc

Chcesz wesprzeć kuchnię dla bezdomnych, łaźnię, magazyn odzieży lub bank żywności?

Pomagam

Porządek nabożeństw

Nie wiesz, o której godzinie zaczyna się Msza Święta albo inne nabożeństwo?

Sprawdź

Intencje koronki

Codziennie o godz. 15.00 modlimy się w Waszych intencjach

Zamów

Galeria zdjęć

Zobacz co działo się w Dolinie i co możesz zobaczyć osobiście!

Oglądaj

22 lutego Kościół w Polsce i na świecie dziękował Panu Bogu za orędzie miłosierdzia, o którym przypomniał Pan Jezus, objawiając się św. Faustynie. W Dolinie Miłosierdzia postanowiliśmy również tan fakt uczcić. Najlepszym wyrazem naszej wdzięczności była oczywiście Eucharystia.

„Obecny czas, w którym przyszło nam żyć, jest czasem miłosierdzia, w którym musimy okazać wierność Odkupicielowi, jakiej od nas oczekuje, na miarę łaski, którą każdy z nas otrzymał” – mówił w homilii arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 21 lutego przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Obecni na niej byli zaproszeni goście, między innymi: p. Jacek Kurski (prezes zarządu TVP), p. Tomasz Zdzikot (prezes Zarządu Poczty Polskiej), przedstawiciele Sejmu i Senatu RP oraz Parlamentu Europejskiego, a także przedstawiciele Poczty Polskiej z Katowic i Częstochowy oraz wielu innych gości. Nasz Zarząd Prowincjalny reprezentował ks. Przemysław Podlejski SAC, wiceprowincjał. Nad całością uroczystości, która transmitowana była przez TVP3 i TVP Info, czuwał ks. Jarosław Rodzik SAC.

Z racji tej wyjątkowej rocznicy Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy emisji „90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie”. Na znaczku umieszczono obraz ze św. Janem Pawłem II i św. Faustyną, autorstwa p. Barbary Strzymińskiej-Zdanewicz. Natomiast na przywieszkach obrazy Jezusa Miłosiernego („wileński” i „łagiewnicki”).

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top