Na żywo z kościoła

Możesz słuchać i oglądać transmisję na żywo, prosto z naszego kościoła!

Oglądaj

Chcę pomóc

Chcesz wesprzeć kuchnię dla bezdomnych, łaźnię, magazyn odzieży lub bank żywności?

Pomagam

Porządek nabożeństw

Nie wiesz, o której godzinie zaczyna się Msza Święta albo inne nabożeństwo?

Sprawdź

Intencje koronki

Codziennie o godz. 15.00 modlimy się w Waszych intencjach

Zamów

Galeria zdjęć

Zobacz co działo się w Dolinie i co możesz zobaczyć osobiście!

Oglądaj

 

 

Transmisja niezwykłego misterium w Dolinie Miłosierdzia. START: 10 kwietnia o godz. 19.00. w wigilię Niedzieli Miłosierdzia. Zobacz co się wydarzyło i co się może wydarzyć w tobie.

Pretekstem do stworzenia tego misterium była 90 rocznica objawienia się Jezusa s. Faustynie a dokładniej – rocznica Jego prośby, by namalować Jego obraz. Ostatecznie powstał on w Wilnie, w małej pracowni malarskiej na plebanii bł. ks. Michała Sopoćko. Dziś w tym miejscu działa jedyne na Litwie hospicjum dla dzieci i dorosłych. To miejsce nazywa się też Mostem do Nieba i Wzgórzem Nadziei. Do dla niego dzisiaj gramy, by mogło działać dalej.

Misterium „Przechodząc przez Dolinę Płaczu” – tak ufamy – pomoże wypłakać przed Bogiem nasze strachy, nadzieje i pytania „co dalej”. Mamy nadzieję, że pomoże tym, którzy boją się modlić szczerze lub w ogóle nie zasmakowali szczerej relacji z Chrystusem, albo po prostu – dźwigają tak wielki wór cierpień, że ich modlitwą jest tylko jęk. Tak, dla nich ten wieczór JEST NAJBARDZIEJ. W trakcie tego wieczoru usłyszymy autentyczne świadectwa, napisane specjalnie na ten wieczór przez pięć cierpiących osób. Świadectwa są przeszyte bólem, ale i nadzieją. Odpowiedzą na nie piosenki, które również powstały w epicentrum cierpienia. Nie będzie do tego ani komentarza, ani wyjaśnień drobnym druczkiem. Ból i cierpienie nie jest w nich przenośnią, lecz zapisem wstrząsów, sejsmografem realnych doświadczeń. To wszystko jest tak bardzo osobiste, że nie mamy odwagi wyjaśniać co autor miał na myśli, bo zarówno świadectwa jak i piosenki poruszą struny serca każdego, kto zderzył się z murem bezsilności. Po prostu.

Przejdźmy razem przez Dolinę Łez, którą Bóg obiecał zamienić w źródło życia. Tak, mowa o tym cierpieniu, które dziś nazywasz całkowitą pomyłką. Tak, mowa o tobie, który myślisz, że twoje życie jest już stracone. Wejdź z wiarą jaką masz w Dolinę Łez, bo to właśnie z niej – tak jak na wileńskim obrazie wychodzi ku tobie Jezus. Z dna rozpaczy, idzie ku tobie, mówiąc: mój kochany bracie, moja ukochana siostro. Wracajmy. Twoim domem jest niebo a nie rozpacz. Wracajmy, ale jeśli chcesz teraz płakać, płacz. Jestem przy tobie. Zawsze.

"Przechodząc przez Dolinę Płaczu" - kilka słów, kilka nut, kilka intymnych chwil z Jezusem w małej izdebce zatrzaśniętej ze strachu, wstydu i poczucia osamotnienia. Wejdź i rozgość się.

Dziękujemy autorom świadectw. To na fundamencie ich szczerości mogliśmy stworzyć misterium. Błogosławimy też darczyńcom, którzy wsparli produkcję tego wydarzenia.

Scenariusz:
Ks. Mariusz Marszałek SAC
Grzegorz Kiciński

Reżyseria:
Grzegorz Kiciński

Muzyka:
Marta Kicińska - wokal, kompozytorka i autorka tekstów "We mgle" i "Man-hu"
Grzegorz Kiciński - gitara, kompozytor i autor tekstów "W smutku", "Każdego ranka", "Czwarta straż nocna (Budzik)", "Alleluja w ciemności"
Karol Makowski - aranżacja utworów muzycznych oraz kompozytor podkładów muzycznych do świadectw, piano
Anna Szaja - wokal
Kamil Siciak - instrumenty perkusyjne
Maciej Dobrzański - kontrabas
Przemysław Pacek - skrzypce
Celestyna Chinek - skrzypce
Klara Chinek - altówka
Alicja Szydłowska - wiolonczela

Realizacja nagrań:
Grzegorz Juziak - realizacja wideo
Wojciech Białoskórski - realizacja dźwięku
Abikus - obsługa techniczna transmisji

Produkcja:
Fundacja Aniołów Miłosierdzia

Inicjator i gospodarz wydarzenia:
Dolina Miłosierdzia - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Częstochowie

Pochyl się nad cierpieniem niewinnych w jedynym hospicjum dla dzieci na Litwie. Wejdź na www.mostdonieba.pl

Partner techniczny transmisji: Abikus.pl

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top