Swoją posługę rozpoczął 22 sierpnia 2013 r. Wówczas nikt nie wiedział czego się spodziewać. Właśnie tego dnia ks. Andrzej Partika został mianowany proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Z dniem 1 września 2020 r. zakończył posługiwanie w Dolinie Miłosierdzia i decyzją prowincjała księży pallotynów został przeniesiony na stanowisko dyrektora do szczecińskiego hospicjum. W program pożegnania wpisana była oczywiście wspólna modlitwa, ale nie zabrakło również czasu na grilla dla wszystkich osób i grup, z którymi ks. Andrzej współpracował przez czas pobytu w Częstochowie.

Zobacz zdjęcia

Czytaj więcej...

W dniach 8-29 sierpnia odbył się pallotyński postulat. Jest to pierwszy okres próby w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego. Ten krótki czas to swego rodzaju wstęp do późniejszej, siedmioletniej formacji w nowicjacie na Dolnym Śląsku i Wyższym Seminarium Duchownym pod Warszawą. Co roku do jednego z domów pallotyńskich przybywają kandydaci do kapłaństwa i braterstwa. Tym razem była to Dolina Miłosierdzia w Częstochowie.

Zobacz zdjęcia

Czytaj więcej...

Zobacz zdjęcia

Posłuchaj audycji Radia Jasna Góra:

https://soundcloud.com/radiojasnagora/2019-11-19-dotknij-milosierdzia?in=radiojasnagora/sets/dotknij-mi-osierdzia

3. Światowy Dzień Ubogich w Częstochowie to przede wszystkim wielkie świętowanie. Pallotyni z częstochowskiej Doliny Miłosierdzia, którzy już od wielu lat prowadzą kuchnię dla bezdomnych tego dnia (17 listopada) zorganizowali oprócz dwudaniowego mięsnego obiadu: konsultacje lekarskie, opiekę pielęgniarską i usługi fryzjerskie oraz punkt wydawania śpiworów, termosów i odzieży zimowej. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego obiadu z bp. Andrzejem Przybylskim, biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej oraz wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Czytaj więcej...

Zobacz zdjęcia

Do spania nikomu się nie śpieszyło i emocjom nie było końca, co zatem można potraktować, że Historyczna noc w parafii wszystkim bardzo przypadła do gustu Dziękujemy Przemysławie Lenart za fajną zabawę!

Oj, coś czujemy, że przy każdej kolejnej takiej nocy będzie coraz więcej chętnych

Zobacz zdjęcia

Święci różnych epok i różnych fachów przybyli do naszej parafii. Okazuje się, że lubią oni dobrą zabawę. Dlatego w sobotę, 26 października bawili się na tysiąc różnych sposobów. A gdy już się zmęczyli, to okazało się, że można wzmocnić się sałatką owocową, chipsami, czy przepysznymi frytkami.

Zobacz zdjęcia

Tegoroczna parafiada już za nami. Więcej informacji wkrótce

Główna

Cookies

Scroll to top