27.09.2020

1. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w dobie eucharystycznej. Bez waszego zaangażowania byłoby trudno zapewnić 24-godzinne trwanie przed Najświętszym Sakramentem.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Wieczorem wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do skorzystania w tym dniu ze spowiedzi. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót i zmiana tajemnic Różańca, po wieczornej Mszy Świętej.

3. W sobotę, ok. godz. 19.00 po Nabożeństwie wieczornym spotkanie chóru parafialnego w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy byli kiedyś członkami chóru i nowe osoby, które chcą w taki sposób służyć naszej parafii.

4. Zaczynamy miesiąc październik, który tradycyjnie chcemy dedykować Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na wspólny Różaniec, o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki, od 6 października.

5. Również w piątek na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają Różańce. To kolejny etap przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców i oczywiście dzieci.

6. W czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 odmawiamy Nowennę do św. Faustyny, do 4 października włącznie. 5 października w Kościele obchodzimy Jej wspomnienie. Niemal przez cały dzień w Sanktuarium będzie można wysłuchać Dzienniczka. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu od godz. 16.00. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, po której w sali konferencyjnej naszego domu będzie projekcja filmu Ufam tobie. Przesłanie Bożego Miłosierdzia – historia św. Faustyny. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. dr Mariusz Marszałek SAC. Będą też wystawione do uczczenia relikwie św. Faustyny. Po filmie zapraszamy na herbatę i ciastko oraz ewentualną dyskusję czy pytania. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się osoby, które będą mogły jakieś ciasta upiec i przynieść.

7. Również 5 października, w czasie Różańca zaczynamy projekt ODDANIE33. To 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Treści rekolekcji są oparte na „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

8. Przy wejściu głównym znajdują się niewielkie buteleczki z wodą święconą. W czasie epidemii nie korzystamy z kropielnic. Chcemy jednak umożliwić wiernym dostęp do poświęconej wody. Można ze sobą zabrać jedną taką butelkę i gdy woda się skończy – napełnić w domu, przynieść do zakrystii, gdzie zostanie poświęcona. Korzystajmy z tego sprawdzonego środka Bożej Opatrzności.

Ks. Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.