29.11.2020

1. Rozpoczynamy dziś Adwent, który ma nas przygotować do owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia i nasze ostateczne spotkanie w Panem Bogiem. Zapraszamy na Msze Roratnie 4 razy w tygodniu: w poniedziałek i piątek o godz. 18.00, w środę i sobotę o godz. 7.00. Prosimy zabrać ze sobą adwentowe lampiony. Dzieci i młodzież prosimy o zabranie ze sobą adwentowej zdrapki.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie adoracji w intencji powołań kapłańskich w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30, wieczorem po Mszy Świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W sobotę, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo Pierwszych Sobót i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Razem z fundacją „Ufam tobie” w tym roku chcemy kontynuować dzieło „toreb miłosierdzia”. Po Mszy Świętej można ze sobą zabrać taką pustą torbę i do Świąt Bożego Narodzenia dostarczyć nam w niej produkty żywnościowe i higieniczne, które przekażemy potrzebującym w naszej parafii i tym, którzy korzystają z pomocy w kuchni dla ubogich. Już teraz serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

4. W zakrystii dostępne są opłatki wigilijne, małe i duże świece Caritas na wigilijny stół i tygodnik „Niedziela”.

5. W przyszłą niedzielę zaczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dla nas w tym roku ks. Marcin Przywara SAC, dyrektor Centrum „Apostoł”. Program poniżej. Wspomnę tylko o spotkaniu dla kandydatów do Bierzmowania. W poniedziałek, 7 grudnia o godz. 18.00 Msza Święta, po której spotkanie w kościele (dla grupy z zeszłego roku). We wtorek, 8 grudnia podobnie (dla młodzieży, która zgłosiła się w tym roku). Spotkania w reżimie sanitarnym.

6. W przyszłym tygodniu w niedzielę wypada wspomnienie św. Mikołaja. Prosimy dzieci i młodzież, żeby w tym roku w ramach prezentu mikołajkowego przygotowali prezent w postaci laurki z życzeniami świątecznymi dla osób chorych, samotnych z naszej parafii i tych, które korzystają z pomocy kuchni dla ubogich. Taką laurkę prosimy przynieść za tydzień do zakrystii, wysłać nam pocztą lub mailem.

7. 8 grudnia, w Uroczystość Niepolanego Poczęcia NMP będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 16.30, podczas której dzieci przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej otrzymają medaliki. Będziemy również modlili się na Różańcu i w ciszy adorowali Najświętszy Sakrament w czasie „godziny łaski”, od 12.00 do 13.00. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem.

8. Przy wyjściu z kościoła jest skarbonka, do której w miarę swoich możliwości prosimy wrzucać ofiarę na kwiaty i udekorowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Za każda ofiarę serdecznie dziękujemy. Z racji obostrzeń w tym roku odprawimy dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Na godz. 22.00 zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

9. Codziennie zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi. Zachęcamy, żeby już odbywać spowiedź przed Bożym Narodzeniem. Każdego dnia od 14.30 do 16.00 i przed wieczorną Mszą Świętą. Można parafia umawiać się na spowiedź indywidualnie. Wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny.

10. Od przyszłej niedzieli ministranci i lektorzy będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczą na potrzeby funkcjonowania swojej grupy.

10. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, pomoc i wsparcie naszym parafianom i przyjaciołom. Niech Bóg Wam wynagrodzi wszelkie dobro.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2020
Prowadzi ks. Marcin przywara SAC

NIEDZIELA, 6 grudnia:

Nauki rekolekcyjne w czasie Mszy Świętych.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00 (godz. 17.15 Różaniec i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem)

PONIEDZIAŁEK, 7 grudnia:

Nauki rekolekcyjne godz. 7.00, 15.20, 18.00 (po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – grupa, która w zeszłym roku zaczęła spotkania)
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00 (godz. 17.15 Różaniec i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem)


WTOREK, 8 grudnia (Uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP):

Nauki rekolekcyjne godz. 7.00, 15.20, 18.00 (po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – grupa, która w tym roku zaczęła przygotowania)
12.00-13.00 – „Godzina łaski” (Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, na koniec błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem)
16.30 (Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej)

 

 

Ks. Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.